این طرح به جهت حمایت از دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش بهزیستی کل کشور قصد دارد با برپایی پویشی با عنوان «پازل همدلی»، با همکاری انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار و موسسه خیریه نیک گامان جمشید، با کمک و مشارکت مردم خیر و عزیز میهن اسلامی، پازل همدلی مردم ایران را تکمیل و نسبت به تهیه و تامین شصت هزار بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان سراسر کشور اقدام کند.
در این پویش، پازل نقشه ایران با 600 هزار قطعه که در نقشه هر استان نمادهای میراث فرهنگی آن استان نقش بسته است و با ابعاد 25 در 35 متر تهیه شده، علاقه مندان و خیرین محترم می توانند با خرید هر قطعه پازل به قیمت 10 هزار تومان در تامین کوله و لوازم التحریر برای دانش آموزان سراسر کشور سهیم باشند.
قطعات این پازل توسط مشارکت های خرد مردمی تکمیل شده و با ثبت اسم تمام مشارکت کنندگان در این پازل به عنوان بزرگترین پازل در دنیا و نمادی ماندگار از پویش ایران همدل در نقطه ای از ایران عزیزمان به یادگار نصب و ماندگار خواهد شد.
همچنین پازل های کوچکتر هزار قطعه ای نقشه ی ایران توسط ادارات کل بهزیستی استان‌ها (بعنوان بازوی اجرایی) در استان ها با کمک مسئولین، خیرین و مردم هر استان به ارزش دویست میلیون تومان تکمیل شده و معادل ریالی مشارکت جذب شده، قطعات پازل اصلی نیز در نقشه سایت پویش تکمیل می شود.
تمام افراد مشارکت کننده با مراجعه به سایت پازل همدلی به نشانی puzzlehamdeli.ir اطلاعات خودشان را وارد ، استان خودشان را انتخاب و یک یا چند قطعه پازل به نامشان ثبت می شود و به دانش آموزان منطقه، شهر و استان خودشان در زمینه تهیه نوشت افزار کمک خواهند کرد.
مجموعه ها، گروه های خیریه و شرکت هایی که علاقه مند به همکاری هستند می توانند با ورود به سایت و درج نام موسسه خود و یا هماهنگی با ادارات بهزیستی استان ها، نام خودشان را برای همیشه در نماد همدلی مردم ایران ثبت کنند.
تمام فرآیندها و روش های اجرایی این کار و کمک های جمع شده برای استان های مختلف و در نهایت لوازم التحریری که تهیه و به استان ها ارسال می شود کاملا شفاف و در این سایت برای همه مشارکت کنندگان و افراد جامعه قابل رویت می باشد.
قطعه قطعه جمع گردد همدلی معنا شود.

فراخوان عمومی جهت تهیه تهیه و توزیع پکیج لوازم التحریر و کیف مدرسه جهت ارائه به محصلین تحت پوشش سازمان بهزیستی کل کشور بیش از 60 هزار نفر در قالب طراحی و ساخت پازل با طرح و نقشه ایران که این پازل به صورت استانی در محل مرکز آن استان ارسال می شود که در ادامه توسط خیرین محترم به تعداد پازل هر استان فروخته و پازل توسط افراد خیر چیده می شودو به صورت کلی پس از تکمیل پازل های 31 استان و جمع‌آوری مبالغ مورد نظر پازل در محل تهران جمع‌آوری شده و به صورت یک پازل کامل اجرا خواهد شد که ضمن ایجاد هم افزایی و جمع‌آوری مبالغ مذکور به صورت ثبت رکورد گینس که توسط نماینده آن در تهران انجام خواهد شد به صورت ثبت یک موضوع جهانی در خواهد آمد.