تهیه پازل همدلی با ۶۰۰ هزار قطعه برای تامین نوشت افزار کودکان

تهیه پازل همدلی با ۶۰۰ هزار قطعه برای تامین نوشت افزار کودکان

  • Post author:
  • Post category:خبر
  • Post comments:۰ دیدگاه
  • Reading time:1 min(s) read

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران در فضای مجازی توضیحاتی در خصوص طرح پازل همدلی این سازمان که برای جمع آوری کمک‌های مردمی برای تهیه نوشت افزار و تبلت برای کودکان مناطق نیازمند است ارائه داد.

وی گفت: پویش ایران همدل بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر برپایی نهضت احسان و تعاون، از عید غدیر خم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد. یکی از اهداف این پویش که مد نظر دستگاه‌های دولتی مشارکت کننده بوده تأمین و تهیه نوشت افزار و لوازم التحریر برای دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد بوده است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی برای رسیدگی به نیازمندان قصد دارد با پویشی به عنوان پازل همدلی با همکاری انجمن صنفی تولید کنندگان نوشت افزار و چند مؤسسه خیریه و مشارکت همه مردم پازل همدلی مردم ایران را تکمیل کند و نسبت به تأمین ۶۰ هزار بسته لوازم التحریر اقدام کند. در این پویش پازل نقشه ایران با ۶۰۰ هزار قطعه که هر قطعه در هر استان با نماد میراث فرهنگی آن استان تهیه شده است، در ابعاد ۲۰ در ۳۰ متر تهیه شده است و روی سایت پازل همدلی گذاشته شده است و علاقمندان و خیرین که می‌خواهند در این پویش شرکت کنند با خرید هر قطعه پازل به قیمت ۱۰ هزار تومان می‌توانند در این امر سهیم باشند.

قبادی دانا اظهار کرد: قطعات توسط مشارکت‌های کوچک مردمی تکمیل می‌شود و با ثبت نام مشارکت کنندگان روی هر قطعه پازل به نمادی ماندگار در بزرگترین پازل تبدیل می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین پازل‌های کوچک هزار قطعه‌ای از نقشه ایران توسط ادارات کل بهزیستی هر استان و با همکاری مدیران و مسئولان و خیرین و مردم استان‌ها به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان تهیه شده و تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که می‌خواهند در این همدلی بزرگ شرکت کنند وارد سایت می‌شوند و استانی که می‌خواهند در آن مشارکت کنند را انتخاب می‌کنند و یک یا چند قطعه پازل را به نام خودشان ثبت می‌کنند تا به دانش آموزان آن منطقه در زمینه تهیه نوشت افزار کمک کنند. همچنین مجموعه‌ها و خیرین هم می‌توانند به همین صورت اقدام کنند. مبلغ جمع شده و لوازم التحریر تهیه شده نیز کاملاً شفاف در همین سایت در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

 

منبع خبر: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید