جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها سازمانی است مردم نهاد، غیر دولتی و غیر سیاسی که از سال ۱۳۸۷‌ با نگاه مسئولانه نسبت به آسیب‌های اجتماعی کوشیده است فضایی را فراهم کند که افراد با پذیرش سهم انسانی و اجتماعی خود در تولید و گسترش آسیب‌های اجتماعی که زاده بی‌تفاوتی انسان‌ها نسبت به یکدیگر است نقش موثری در پیشگیری و درمان این آسیب‌ها ایفا کند. طلوع بی‌نشان‌ها با تمرکز بر موضوع کارتن‌خوابی و اعتیاد و حمایت از زنان، مردان و کودکان آسیب دیده از اعتیاد، فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است.

تعدادی از مهرورزان با ایمان به بهبودی و با نیت حمایت و جلب اعتماد آسیب‌دیدگان اجتماعی و افراد بی‌خانمان و در نهایت کمک به فرایند بهبودی، با توزیع تعداد محدودی غذا در میان آنها، آیینی را پایه‌گذاری کردند که تا امروز هر هفته، سه‌شنبه شب و بدون وقفه با نام «آیین مهرورزی» برگزار‌ می‌شود.

پروژه «نقطه صفر مرزی» از سال ۹۶ جهت پیشگیری از گسترش کارتن‌خوابی و مهاجرت به شهرهای بزرگ، فعالیت خود را در زمینه حمایت تحصیلی از راه تامین کیف و نوشت‌افزار برای کودکان کم برخوردار ساکن نقاط صفر مرزی آغاز نمود.

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها دارای مجوز فعالیت رسمی از وزارت کشور و نهادهای مربوطه است.

پازل همدلی و مجموعه طلوع بی‌نشان‌ها در راستای حمایت از دانش‌آموزان فاقد لوازم‌التحریر دست به دست هم دادند تا با جذب مشارکت هرچه بیشتر این اتفاق را رقم بزنند.
لازم به ذکر است طلوع بی‌نشان‌ها با توجه به داشتن ظرفیت تولید مناسب، ارزان و با کیفیت کوله‌پشتی از طریق کارگاهی که توسط اعضای بهبود یافته خود اداره می‌شود متضمن و متعهد تامین کوله‌پشتی‌های لوازم‌التحریر مددجویان بهره‌مند از همدلی و مشارکت هموطنان در پروژه پازل همدلی می‌باشد.

سهم فروش طلوع بی‌نشان‌ها از پازل همدلی با یاری شما دوستان به دانش‌آموزان مددجوی نقاط صفر مرزی در ١١ استان میهن عزیزمان ایران اهدا می‌شود.